Το Άδενδρο νίκησε

Άδενδρο,  21/12/2011.

Οι μαθητές του Δημοτικού Σχολείου Αδένδρου στέφθηκαν πρωταθλητές…

Ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης δημοτικών σχολείων  της Δυτικής Θεσσαλονίκης λίγες μέρες πριν τις χριστουγεννιάτικες διακοπές που οργάνωσε η επιτροπή σχολικών αγώνων (Ο. Ε. Σ. Α)  Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης.

Την πρώτη θέση στα αγόρια κατέκτησε το Δημοτικό Σχολείο Αδένδρου που συμμετείχε σε τέσσερις αγώνες και κέρδισε τον τελικό το 3ο Δημοτ. Σχολείο Σταυρούπολης με σκορ 28-24.

Την ομάδα εκπροσώπησαν οι: Δαλάκος Βασίλειος, γυμναστής του Δ. Σχ

Μυλωνάς Χρήστος, Δάσκαλος του Ε΄2

Οι μαθητές που συμμετείχαν ήταν οι:

Στ΄ τάξη:

Δημήτρης Μπαλαμπουγιούκης

Αντώνης Παπακωνσταντίνου

Πελοπίδας Μπαλαμπουγιούκης

Πολυβιος Πολυμένος

Ε1΄ τάξη

Ανδρέας Βερέμης

Δημήτριος Βεροπλίδης

Φίλιππος Δήμτσας - Αρχοντόγλου

Βασιλική  Κόκκου

Ε2΄ τάξη

Δημήτρης Φελάνος

Αλέξανδρος  Τεσσαρομάτης

Η μεγάλη νίκη και επιτυχία των μαθητών έδωσε μεγάλη χαρά και περηφάνια σε όλους τους μαθητές του σχολείου μας που αποθεώθηκαν οι νικητές σαν ήρωες κατά την τελετή βράβευσης τους από την Διευθύντρια του σχολείου κα Σουσάνα Παπαδοπούλου την ημέρα της Χριστουγεννιάτικης εκδήλωσης του σχολείου μας. Η Διευθύντρια και ο σύλλογος διδασκόντων τους  εύχονται πάντα πρωτιές στη μετέπειτα πορεία της ζωής τους.